За її словами, з середини вересня в Україні поступово збільшується кількість так званих “застряглих” пацієнтів у категорії 40-65 років. Ці пацієнти перебувають у стаціонарах більше чотирьох тижнів та потребують активної респіраторної підтримки.
“Десь з середини листопада і по сьогоднішній день на тлі реального поступового зниження кількості хворих в стаціонарах з’являється непомірно велика кількість важких, „застряглих“ пацієнтів у віці 50-65 років, які важко піддаються терапії, з частими тромбоемболічними ситуаціями”, — написала вона.
Вона додала, що в країні збільшується кількість рецидивів у паціентів після виходу з лікарень, які потребують повторної госпіталізації та відновлювальної терапії.
“З іншого боку, кількість одужалих хворих у віці 75-85 років та більше зростає”, — додала Голубовська.
Нагадаємо, згідно з останніми даними МОЗ в Україні зафіксовано 1 119 314 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 19 835 — летальні.
Респіраторну хворобу COVID-19, інфікування якою викликає коронавірус SARS-CoV-2, вперше зафіксували у китайській провінції Хубей, наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у 188 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.