“Я, як відомо, перехворіла цим захворюванням. Думаю, що не буду вакцинуватися. Принаймні, певний проміжок часу. Ви знаєте, я б не сказала, що в лікарів Європи позиція — не вакцинуватися. Просто, різні країни буду по-різному до цього підходити. У Німеччині зараз активно вакцинують групи ризику. Я, наприклад, теж вважаю: все одно буде дефіцит вакцини. Все одно, ми уже втрачаємо момент на оптимальну вакцинацію для попередження складних форм. Треба акцентуватися, в першу чергу, на групах ризику й тих людях, які надають медичну допомогу. Тому що ми з вами пережили моменти, коли хворіла велика кількість медичного персоналу, а той персонал, що залишився працював з “диким” перевантаженням. Це не вкладається в голову”, - заявила заслужена лікарка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Геополітична гра вакцин” впливає на здоров’я українців - NYT
Голубовська також відзначила, що позиція з цього питання буде різною, в залежності від різних факторів.
“Розумієте, я завжди стояла на тому, що кожна країна повинна приймати рішення, виходячи з своїх особливостей та ресурсів. Так цивілізовані країни й будуть робити. Тобто, вони свою політику формують з даної конкретної ситуації, а не через те, що хтось щось десь говорить”, - додала інфекціоніст.
Нагадаємо, днями Голубовська повідомила, що в Україні зростає кількість тяжкохворих на COVID-19, а саме пацієнтів в категорії 50-65 років.
Очікується, що перша партія вакцин від COVID-19 надійде до України в лютому.
Додамо, що перша заступниця голови ВРУ Олена Кондратюк заявила, що як тільки парламент вийде на роботу він повинен розглянути питання щодо відповідальності урядовців за безпрецедентний підрив національної безпеки в частині протидії пандемічним викликам.