Питання було адресовано Ляшку, оскільки його зона відповідальності як головного санлікаря - епідблагополуччя населення і реалізація державної політики у цій сфері. Всупереч розхожій думці, Ляшко не вважає кампанію провалом, а в якості аргументів призводить охоплення щепленнями від хвороб, які пов'язані з COVID-19 за 2020 рік.
Цитата
"Рівні охоплення плановими щепленнями в 2020 році кращі за останні 5 років, цього вдалося досягти завдяки тому, що ми чітко і якісно планували кампанії імунопрофілактики. Я думаю, що ми забезпечимо проведення вакцинації проти COVID-19 з високими показниками охоплення", - говорить Ляшко.
Деталі
Про те, що кампанія на підтримку вакцин від COVID-19 провалена неодноразово помічали оглядачі.
"Не ведеться і інформаційна кампанія на підтримку вакцинації. Влада лише оголосила, що вона буде безкоштовною. Хоча це теж не факт: з появою безкоштовної вакцини в країні обов'язково знайдуться і ті, хто захоче на ній заробити.
Завдання держави - забезпечити людей вакциною і організувати масову імунізацію", - писало видання Deutsche Welle в лютому.
Подібні зауваження підтверджуються і цифрами. На кінець листопада 40% українців не готові були вакцинуватися від COVID-19, навіть безкоштовно.
Немає довіри до вакцин і з боку медиків. Вони не впевнені у здатності вакцини захистити їх від COVID-19 і скаржаться на низьку поінформованість.
"Я не буду робити щеплення, оскільки не впевнена, що вакцина зможе мене захистити від різних штамів вірусу", - говорить медсестра одного з медичних закладів столиці.
Актуально по темі
За словами Ляшка, масова вакцинація в Україні почнеться вже завтра, 24 лютого. На першому етапі будуть працювати тільки мобільні бригади. Робити щеплення будуть "оксфордською вакциною" AstraZeneca, отриманою вранці 23 лютого.