golova-vooz-zaklikaye-do-negaynikh-diy-schodo-borotbi-z-ruynivnim-zatyazhnim-covid

Голова ВООЗ закликає до негайних дій щодо боротьби з "руйнівним" затяжним COVID

 • 614413 переглядiв

КИЇВ. 12 жовтня. УНН. Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебрейєсус попередив, що затяжний COVID "руйнує" життя, впливає на засоби для існування десятків мільйонів людей і завдає шкоди системам охорони здоров'я та економікам, закликаючи країни розпочати "негайні" та "постійні" зусилля щодо подолання "дуже серйозної" кризи, пише УНН з посиланням на The Guardian.

Деталі

Світ ніколи не був у кращій ситуації, щоб покласти край пандемії COVID-19, але також "цілком ясно", що багато хто з тих, хто заразився вірусом, що вперше з'явився в Китаї наприкінці 2019 року, усе ще відчувають "тривалі страждання", заявив голова ВООЗ. 

COVID забрав життя майже 6,5 мільйона людей, а загалом ним захворіли понад 600 мільйонів. За оцінками ВООЗ, від 10% до 20% тих, хто вижив, залишаються із середньостроковими та довгостроковими симптомами, такими як втома, задишка та когнітивна дисфункція. Жінки найчастіше страждають від цього стану.

З'являється все більше свідчень того, що затяжний COVID заважає величезній кількості людей "жити повним життям", сказав голова ВООЗ. А це, своєю чергою, створює нову проблему для країн, які все ще відновлюються після пандемії, а в деяких випадках досі змушені долати високі рівні захворюваності.

За словами голови ВООЗ, через відсутність доказів того, як найкраще його лікувати, затяжний COVID перевертає життя людей з ніг на голову, і багато хто стикається з "часто тривалим" та "розчаровуючим" очікуванням підтримки чи керівництва.

"Хоча пандемія різко змінилася через впровадження безлічі рятувальних засобів, і світло в кінці тунелю вже видно, наслідки COVID, що затягнулися, для всіх країн дуже серйозні і вимагають негайних і послідовних дій, еквівалентних його масштабам", - зазначив голова ВООЗ у статті для Guardian.

Тепер країни мають "серйозно активізувати" як дослідження стану, так і доступ до медичної допомоги для постраждалих, якщо вони хочуть "звести до мінімуму страждання" свого населення та захистити свої системи охорони здоров'я та робочої сили.

"На початку пандемії для перевантажених систем охорони здоров'я було важливо зосередити всі свої зусилля на порятунку життів пацієнтів з COVID-19 з гострим перебігом інфекції, - сказав він. - Однак для урядів вкрай важливо інвестувати у свою систему охорони здоров'я та працівників у довгостроковій перспективі і вже зараз скласти план боротьби з затяжним COVID".

"Цей план має включати: забезпечення негайного доступу до противірусних препаратів для пацієнтів з високим ризиком серйозного захворювання, інвестиції в дослідження та обмін новими інструментами та знаннями в міру їх виявлення для більш ефективної профілактики, виявлення та лікування пацієнтів. Це також означає підтримку фізичного та психічного здоров'я пацієнтів, а також фінансової підтримки тим, хто не може працювати", - зазначив він.

Доповнення

З того часу, як ВООЗ оголосила пандемыю в 2020 році, впровадження вакцин і методів лікування вірусу допомогло знизити кількість смертей і госпіталізацій. Зареєстровані цього місяця випадки смерті від COVID-19 є найнижчими з березня 2020 року.

Дослідження Stark, опубліковане цього місяця, передбачає, що до 17 мільйонів осіб тільки в Європі могли відчувати тривалі симптоми COVID протягом перших двох років пандемії.

Моделювання також показує, що жінки вдвічі частіше, ніж чоловіки, переносять затяжний COVID, і ризик різко зростає серед тих, у кого важкий перебіг захворювання, хто потребує госпіталізації, йдеться у звіті. Відповідно до звіту, у кожної третьої жінки та кожного п'ятого чоловіка може розвинутися затяжний COVID.

Українські Національні Новини

Здоров'я

    Популярні

    Новини по темі

    Україна отримала додаткові квоти на вантажні перевезення

     • 149737 переглядiв

    Ілону Маску відправили книжку з історії України

     • 216052 переглядiв