Йдеться про проект під назвою Maven, який передбачає застосування штучного інтелекту для підвищення точності наведення бойових безпілотних літальних апаратів (БПЛА). У червні 2017 року Пентагон приступив до фінансування даної програми, яка покликана забезпечити впровадження технологій штучного інтелекту в військовій галузі.
Однак у квітні цього року близько 4 тисяч співробітників Google підписали колективний лист, висловивши протест керівництву компанії проти її участі в проекті. Працівники, які виступили проти Maven, заявили, що Google не слід займатися військовим бізнесом і мати відношення до створення бойових технологій. В результаті в червні стало відомо, що корпорація має намір дотримуватися умов чинного контракту по проекту Maven аж до його закінчення в березні 2019 року, проте продовжувати його не буде.
Як зазначає The Washington Post з посиланням на джерела, Пічаї відвідав Пентагон в рамках свого візиту до Вашингтона минулого тижня. У міноборони він зустрівся з низкою військових і цивільних офіційних осіб, які працюють в підрозділі, відповідальному за розробку проекту Maven. Деталі розмови не розголошуються.
Видання зазначає, що відмова Google продовжити контракт став ключовим подразником у відносинах між компанією і Пентагоном. Рішення Google також викликало невдоволення серед низки законодавців у Конгресі.
У Google відмовилися від офіційних коментарів. У Пентагоні заявили, що “не дають коментарів з приводу деталей приватних зустрічей”. “Лідери міністерства (оборони США) на регулярній основі зустрічаються з партнерами по галузі, щоб обговорити інноваційні технології, — наводить газета заяву представника відомства. — Ці зустрічі спрямовані на підтримку триваючого діалогу, націленого на вирішення технологічних викликів в майбутньому”.
Як повідомляв УНН, Пентагон спростував інформацію про те, що Трамп може відправити у відставку міністра ВПС.