Деталі
Сполучені Штати з витратами на озброєння в розмірі 738 млрд доларів займають в переліку IISS першу сходинку, на них припадають майже 40 відсотків світових витрат на ці цілі. Показник Китаю — суттєво нижче — 193,3 млрд доларів. Разом з тим зростання загальних військових витрат в азіатському регіоні в першу чергу обумовлений збільшенням оборонного бюджету КНР, йдеться далі в доповіді. Найбільш суттєві витрати пов’язані з оснащенням військового флоту КНР, відзначають експерти.
Країни НАТО
Що стосується середніх оборонних витрат європейських членів НАТО, то вони неухильно росли в процентному відношенні до валового внутрішнього продукту за останні шість років — з 1,25 відсотка ВВП в 2014 році до 1,52 відсотка в 2019 році — і підскочили до 1,64 відсотка в минулому році. Проте це все ще значно нижче рекомендації НАТО, згідно з якою його члени повинні до 2024 року витрачати 2 відсотки свого ВВП на оборону. Досягти цього цільового показника в минулому році вдалося лише дев’яти країнам, що входять до Північноатлантичного альянсу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський: наша найближча мета — ПДЧ НАТО
Доповнення
Раніше, 19 лютого, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, що проходила на цей раз у віртуальному форматі через пандемію коронавірусу, американський президент Джозеф Байден підтвердив прихильність США 5-й статті Вашингтонського договору. “Напад на одного є нападом на всіх”, — нагадав американський лідер, давши зрозуміти, що сумніви в цьому, посіяні Дональдом Трампом, залишилися в минулому.