Що відомо
Він зазначив, що ця сума буде потрібна організації вже на додаток до необхідних 19 млрд доларів на фінансування міжнародної програми ACT Accelerator, запущеної ВООЗ для боротьби з пандемією.
“За нашими оцінками, в наступному році нам буде потрібно ще 35-45 мільярдів доларів США для вакцинації більшості дорослих у всьому світі”, — сказав Гебрейесус.
Він зазначив, що проблеми фінансування глобальних програм вакцинації та боротьби з пандемією COVID-19 можуть бути вирішені тільки лідерами країн “великої сімки”, які в силах виділити значну частину необхідної суми на прискорення прищеплювальної кампанії в світі.
Як приклад Гебрейесус навів рішення “великої двадцятки” в 2009 році виділити 1,1 трлн доларів на заходи щодо пом’якшення наслідків глобальної економічної кризи. “Зараз ми стикаємося з ще більш серйозною кризою, і нам потрібна така ж керівництво”, — підкреслив глава ВООЗ.
У березні Гебрейесус повідомляв, що ACT Accelerator відчуває дефіцит фінансування. “На даний момент на ACT Accelerator виділено 11 млрд доларів, але ми все ще стикаємося з дефіцитом фінансування в розмірі 22,1 млрд доларів”, — говорив він.
Деталі
За словами генерального директора ВООЗ, країни витратили на боротьбу з пандемією більше 13 трлн доларів, і необхідна організації сума — лише мала частина від цих грошей.
ACT Accelerator, в числі іншого, включає програму COVAX, по якій бідні країни безкоштовно отримують недорогі вакцини проти коронавірусу. Першими за цією програмою препарати від COVID-19 отримали Нігерія, Ангола, Кенія, Руанда, Кот-д’Івуар, Гамбія, Демократична Республіка Конго, Гана. З європейських країн вакцини по COVAX виділялися Молдавії та Україні.
В кінці квітня Гебрейесус заявив, що з 1 млрд введених в усьому світі вакцин від COVID-19 на країни з низьким доходом припадає лише 0,3%. Причиною такого нерівномірного розподілу препаратів в ВООЗ називають вакцинний націоналізм, в ході якого більшість препаратів йде на розвинені ринки, а деякі країни закуповують кількість доз в рази перевищують чисельність їх населення.
Нагадаємо
Світ наближається до найвищого рівня поширення коронавірусу за весь час пандемії: за останні два місяці відзначено майже двократне щотижневе зростання кількості інфікованих.