Деталі
“Як відповідальні за прийняття рішень на Тайвані, ми не можемо ризикувати, ми повинні бути готовими, — сказав Джозеф У. — Коли китайський уряд заявляє, що вони не відмовляться від застосування сили, і вони проводять військові навчання навколо Тайваню, нам краще виходити з того, що це реально”.
Раніше на одній з прес-конференцій він заявив, що в разі нападу Китаю Тайвань буде битися “до останнього дня”, що викликало негативну реакцію з боку Пекіна. За словами Джозефа У, він спокійно сприйняв критику влади КНР на свою адресу за такий вислів, оскільки іншого і не очікував.
Джозеф У зазначив, що Тайвань не може піти на об’єднання з Китаєм, як до того закликає китайське керівництво, і приклад Гонконгу не заохочує жителів острова до такого зближення. “Якщо ви подивитеся на ситуацію у Гонконзі, то це сучасна трагедія”, — сказав він. Джозеф У, зокрема, згадав закриття гонконгської опозиційної газети “Пінг жибао”, яка, за його словами, була “символом незалежної журналістики”. “Мені дуже сумно спостерігати за тим, що відбувається”, — заявив він.
Глава зовнішньополітичного відомства Тайваню вважає, що населення острова цілком влаштовує його нинішній стутус-кво, при якому здійснюються вибори президента і парламенту, діють свої візова і паспортна системи. Він підкреслив, що Тайвань виступає за стабільне і мирне співіснування з Китаєм, до чого закликає і Пекін. “Думаю, що підтримка мирних і цивілізованих відносин між двома сторонами, так само як і здійснення діалогу, є спільною відповідальністю Тайваню та Китаю, — сказав він. — Люди на Тайвані хочуть миру, чого бажає і уряд Тайваню”.
Довідка
Тайвань управляється власною адміністрацією з 1949 року, коли на острів втекли частини сил Гоміньдану на чолі з Чан Кайши (1887-1975), зазнавши поразки в громадянській війні у Китаї. З тих пір Тайвань зберігає прапор і деякі інші атрибути колишньої Китайської Республіки, що існувала на материку до приходу до влади комуністів. Офіційний Пекін вважає Тайвань однією з провінцій КНР.