Деталі
“Румунський міністр закордонних справ поставив акцент у розмові з українським колегою на необхідності виявлення якомога швидше довготривалих рішень для прав осіб, що належать до румунської меншини в Україні, — вказується в повідомленні румунського МЗС. — Також два міністри обговорили і ситуацію з безпекою в Чорному морі, європейські та євроатлантичні прагнення України”.
“Глава МЗС Румунії знову закликав Україну, виходячи з визнання ідентичності між румунською мовою і так званою молдавською мовою, підтвердженоъ українською стороною в квітні 2021 року визнати офіційно, що „молдовська мова“ не існує”, — наголошується в повідомленні.
Міністри розглянули питання про відкриття румунського консульського бюро в Ізмаїлі, генерального консульства Румунії в Одесі і, відповідно, українського консульства в місті Сігету-Мармацієй.
Глави МЗС Румунії та України провели обмін думками “про тривожну ситуацію з безпекою в регіоні Чорного моря”, підкреслює зовнішньополітичне відомство Румунії. “Міністр Богдан Ауреску високо оцінив стриману позицію України в цьому контексті, яка сприяє пом’якшенню напруженості, — йдеться в заяві. — Він також підкреслив, що Румунія підтримує продовження і поглиблення співпраці України з НАТО на основі вже створених механізмів виходячи з євроатлантичних прагнень України, а також із зобов’язань провести комплексні реформи, взятих на себе сусідньою державою”.
Повідомлення МЗС України
Варто зазначити, що у релізі зовнішньополітичного відомства України — питання, пов’язані з молдовською мовою і національними меншинами не згадуються або про них говориться мимохіть: “Сторони також обговорили широке коло питань двосторонніх відносин, від проведення найближчим часом двосторонніх консультацій з питань освіти та розвитку прикордонної інфраструктури до створення нових можливостей у торгівлі та інвестиціях між Україною та Румунією”.
Контекст
Раніше глава українського МЗС Дмитро Кулеба говорив про це в ході поїздки в Бухарест 23 квітня цього року, де визнав, що молдовська мова — не існує, повідомляло тоді МЗС Румунії. Варто додати, що у повідомленні українського МЗС — дана інформація також не вказана.