“Я вважаю, що у нас в системі податкового законодавства (саме законодавства, а не правозастосування) не так багато проблем. Є три напрями, які треба дійсно реформувати, системно змінювати. Це оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб. Ми повинні наблизити об’єкт, тобто дохід, до різниці між витратами та доходами, розширити випадки застосування податкової знижки, розширити інститут декларування і частково запровадити податок на виведений капітал”, - наголосив Гетманцев.
Він поділився, що мріє про об'єднання єдиного соціального внеску, військового збору та ПДФО з одночасним зменшенням навантаження на фонд оплати праці.
“Другий напрям це реформування ренти та екологічного податку. Третє - це місцеві податки. Якщо з податками на землю у нас все більш-менш нормально, то з податками на нерухоме майно у нас зараз середньовіччя. Ми за метрами оподатковуємо нерухомість. Треба робити, як у розвинутих країнах, – оподатковують вартість. Уже в Фонді держмайна є відповідна база. І треба попрацювати з різними місцевими зборами”, - додав Гетманцев.
Нагадаємо, за інформацією міністра фінансів Сергія Марченка, Мінфін не планує підвищувати податки для фізичних осіб-підприємців, проте має інші джерела для наповнення дохідної частини бюджету.