“Жоден бюджет Верховна Рада ніколи не зустрічала оплесками, завжди були питання. Але давайте також будемо відвертими — так сумно було рідко. Перед урядом стояла складна задача: в умовах кризи фінансової, кризи коронавірусу зробити фінансовий план на наступний бюджетний рік”, — сказав Гетманцев.
На його думку, можливо, складність задачі і призвела до такої кількості запитань від усіх фракцій до проекту бюджету.
“Видатки: медицина. Давайте приберемо в презентації Кабінету міністрів математичну маніпуляцію із збільшенням видатків на медицину на 57% і визнаємо, що видатки на медицину збільшуються лише на 0,1% ВВП і становлять 4,2% ВВП, що недостатньо для виконання нормативу в 5% ВВП і недостатньо, за розрахунками міністра охорони здоров’я, на проведення медреформи”, — підкреслив голова комітету.
Окрім того, з його слів, зокрема, лише на 2% з урахуванням інфляції зростає прожитковий мінімум, повністю скасовані видатки на Кредитне експортне агентство. Збільшується імпорт на 10,6%, а в’їздний ПДВ — лише на 9%. Дефіцит збільшується від 62-63% за прогнозами до 64,5%.
Як повідомляв УНН, міністр фінансів України Сергій Марченко 18 вересня представив у парламенті проект Державного бюджету на 2021 рік.