“Абсолютно необхідно уникати повномасштабного військового конфлікту в Ідлібі, який привів би до гуманітарного кошмару, — сказав він. — Ідліб — це остання зона деескалації в Сирії, і вона не повинна перетворитися в (місце) кривавої бійні”.
Гутерріш вважає за необхідне продовжити зусилля в рамках астанинського процесу по врегулюванню в Сирії.
“Зараз більше, ніж будь-коли, абсолютно необхідно, щоб Росія, Іран і Туреччина, не кажучи про інші країни, втягнуті у ситуацію, об’єднали свої зусилля”, — сказав він, відповідаючи на питання про те, чи вважає він корисними зусилля астанинського формату, незважаючи на критику деяких країн.
“Абсолютно необхідно уникати повномасштабного військового конфлікту в Ідлібі, який привів би до гуманітарного кошмару, — зазначив глава ООН. — Ідліб — це остання зона деескалації в Сирії, і вона не повинна перетворитися в (місце) кривавої бійні”.
“Якщо ви подивитеся на Тегеранську декларацію, то там сказано, що необхідно боротися з тероризмом, але необхідно також захищати цивільне населення. Чого ми хочемо, так це точного дотримання цих зобов’язань”, — вказав Гутерріш.
При цьому генсек ухилився від відповіді на питання про те, чи можна буде розцінювати військову операцію в Ідлібі як військовий злочин. “Думаю, що в даний час важливо не оцінювати те, що не відбулося, щоб бути впевненими, що цього не станеться. Важливо, щоб три країни — гаранти астанинського процесу знайшли можливість для того, щоб ізолювати терористичні угруповання і щоб цивільні особи не стали тією ціною, яку потрібно заплатити за вирішення ситуації в Ідлібі”, — заявив Гутерріш.
Як повідомляв УНН, влада Сирії на чолі з президентом Башаром Асадом під хибним приводом боротьби з тероризмом готує масований наступ в провінції Ідліб, який загрожує кровопролиттям, обов’язок не допустити яке лежить в рівній мірі на Заході, а також Росії та Ірані. Таку думку висловив президент Туреччини Тайіп Ердоган в статті, розміщеній в газеті The Wall Street Journal.