“Такий поворот подій став можливий лише після зміни президента в Україні, — сказав він, коментуючи розведення сил на лінії зіткнення на Донбасі. — Ми спостерігаємо реальний прогрес щодо дотримання перемир’я”. Генсек ОБСЄ також назвав символічним відновлення моста в Станиці Луганській — єдиного офіційного пункту пропуску між Україною та Луганській Народною Республікою.
Разом з тим Гремінгер закликав не переоцінювати досягнутий прогрес і підкреслив, що це лише один з етапів врегулювання. “Слідом за трьома пілотними зонами належить демілітаризувати всю лінію зіткнення довжиною 450 км. І залишаються непрояснені моменти: потрібно узгодити, що буде представляти собою „особливий статус“ Донбасу”, — вказав він. За його словами, потрібно уточнити питання ступеня децентралізації, а також умови проведення виборів на території так званих “Донецької і Луганської народних республік”.
“Для цього необхідно пряме політичне управління, яке можливо в ході саміту в так званому нормандському форматі, який об’єднує Росію, Україну, Францію і ФРН, — заявив Гремінгер. — Ми сподіваємося, що він (саміт) відбудеться в найближчі три-чотири тижні” .
Генсек також заявив, що його організація не має важелів тиску на сторони, однак може надати майданчик для переговорів. “Ми не забуваємо про Крим, — сказав він, відповідаючи на поставлене французьким виданням питання про те, чи не загубиться питання приналежності окупованого РФ Криму на тлі успіхів у Донбасі. — Говорячи про цей конфлікт, ми завжди обговорюємо криза в Україні та навколо неї”.
Як писав УНН раніше, ОБСЄ підтвердила розведення сил в Петрівському.