“Станом на 9 січня 2018 року сумарна заборгованість регіональних газопостачальних підприємств склала 20,4 млрд грн (без урахування обсягів газу, поставлених у грудні), збільшившись за останні 12 місяців удвічі”, — йдеться у повідомленні.
У компанії сподіваються, що розкриття цієї інформації допоможе запобігти подальшому неконтрольованому збільшенню заборгованості цих посередників, яким “Нафтогаз” зобов’язаний постачати газ за поточними правилами, встановленими Кабінетом Міністрів України.
“Викликає занепокоєння відсутність належним чином оформленого порядку проведення розрахунків по фінансуванню державою пільг та субсидій населенню (постанова Кабінету Міністрів № 951, яка вступила в силу з 1 січня 2018 року). Нові правила створюють для газзбутів можливість використовувати профінансовані державою субсидії для розрахунків з іншими оптовими постачальниками. В тому числі, ці гроші можуть бути використані для оплати газу, проданого газзбутами не населенню, а комерційним споживачам”, — додали у компанії.
Таким чином, за новими правилами “Нафтогаз” зобов’язаний постачати газ, але газзбути зможуть направляти отримані за нього гроші на розрахунки з іншими компаніями.
“Це є не монетизацією, а створенням можливості для виводу грошей як з "Нафтогазу", так і з державного бюджету України. Зростання заборгованості газзбутів призведе до погіршення фінансового результату "Нафтогазу" та зменшення платежів групи до держбюджету”, — наголосив голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв.
Нагадаємо, головою наглядової ради “Нафтогазу” обрали британку Клер Споттісвуд.