За його словами, 85% сучасного житлового фонду України належить до найбільш низьких класів енергоефективності “E-F”, і тільки 5% — до класу “С-В”.
Він заявив, що технології Фонду енергоефективності дозволять перевести будинок старої забудови з найнижчого класу (“F”) в європейський — (“B”).
“Найлегше оцінити користь енергоефективності за шкалою вартості комунальних послуг у квартирі. Опалення однокімнатної квартири в енергоефективному будинку коштує втричі менше, ніж у будинку типової радянської забудови. Економія платежів за тепло, електрику і газ після термомодернізації становитиме від 20% до 60%, залежно від обраного пакету. Відтак на кожних 100 грн, витрачених на комунальні видатки, родина заощадить від 20 до 60 грн”, — написав віце-прем’єр.
Г.Зубко наголосив, що за рахунок цієї економії домовласники будуть повертати банку кредитні кошти.
“З 1000 грн економія може сягнути 600 грн, які, за потреби, щомісяця перераховуватимуться на виплату кредиту, а Фонд надасть допомогу в розмірі 20–50% загальної вартості проекту, що ще зменшить навантаження на відповідального домовласника, котрий проведе модернізацію. Цих коштів буде достатньо, аби скористатися практично безвідсотковим банківським кредитом на термомодернізацію”, — зазначив він.
Таким чином, Г.Зубко запевнив, що українці зможуть економити до 60% коштів на опаленні та гарячій воді. Сам проект, за його словами, окупиться приблизно за 2–3 роки.
Як повідомляв УНН, ЄС готовий виділити Україні 100 млн євро для наповнення Фонду енергоефективності.