Деталі
Старші офіцери з Буркінабе та французьких сил у країні провели церемонію спуску прапора, щоб відзначити цю подію у таборі на околиці столиці Уагадугу.
Минулого місяця Франція підтвердила, що виведе свій контингент із сотень військовослужбовців, дислокованих у Буркіна-Фасо, після того, як хунта, що править країною Сахеля, вимагала вивести війська протягом чотирьох тижнів.
Запит надійшов за кілька днів після того, як прем'єр-міністр Буркіна Аполлінер К'єлем де Тембела заявив, що росія є "розумним" вибором нового партнера у боротьбі з джихадистами.
"Це не означає припинення дипломатичних відносин між Буркіна-Фасо та Францією", - заявив офіційний представник уряду Жан-Еммануель Уедраого телеканалу RTV після оголошення.
Доповнення
Хунта в сусідньому Малі також наполягала на виведенні французьких військ, і 2022 року президент Франції Еммануель Макрон завершив антиджихадистську місію там після десяти років.
У неділю регіональний блок ЕКОВАС зберіг свої санкції проти Буркіна-Фасо, а також Малі та Гвінеї, трьох керованих військовими країн у нестабільному регіоні Сахеля. Три країни були виключені з Економічної спільноти західноафриканських держав (ЕКОВАС) після воєнних переворотів з 2020 року.
Одна з найбідніших країн світу, Буркіна-Фасо, була вражена джихадистським повстанським рухом, який перекинувся із сусіднього Малі у 2015 році. Країна стала ареною двох військових переворотів у 2022 році.
Тисячі було вбито, понад два мільйони людей залишили свої будинки, і близько 40 відсотків території країни перебуває поза контролем уряду.