Зокрема, апелюючи до рішення слідчого судді у справі, яким рахунки ТОВ “Агріхаб Южний” у ПАТ “БАНК АЛЬЯНС” були арештовані, компанія заявила про те, що нібито ніколи не мала договірних відносин з іншим фігурантом карного провадження — ТОВ “Українська морська транспортна компанія”.
“ТОВ „Агріхаб Южний“ ніколи не отримувало гроші від ДП „Укрхімтрансаміак“, не мало жодних договірних відносин з ТОВ „Українська морська транспортна компанія“, а тим більше не виводила кошти на фіктивні підприємства для їх розподілу”, — наведені в ухвалі аргументи апеляційної скарги ТОВ “Агріхаб Южний”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Судове засідання у справі “Укрхімтрансаміак” призначили до розгляду по суті на 7 листопада
Зауважимо, що ТОВ “Українська морська транспортна компанія” належить брату екс-голови КСУ Станіслава Шевчука — Рулаву Одд.
І згідно з матеріалами слідства, “Укрхімтрансаміак” і “Українська морська транспортна компанія” уклали договір про надання допоміжних послуг, за які УМТК отримала близько 10 млн гривень в 2016 році. Однак, фактично ці послуги надаються не УМТК, а “Одеським припортовим заводом”, і вищезгадані 10 млн грн просто виводилися на підконтрольну брату ексглави КСУ компанію — “УМТК”, а потім розподілялися між учасниками схеми.
Слідчі також визначили, що Рулав Одд при цьому був радником в.о. директора ДП “Укрхімтрансаміак” Ігоря Трегубенка, мав значний вплив на діяльність ДП “Укрхімтрансаміак” і був тісно пов’язаний з власниками російського “Тольяттіазот”, здійснюючи лобіювання їх інтересів в Україні.
Крім того Одд, Трегубенко і заступник директора ДП “Укрхімтрансаміак” Андрій Оганов були пов’язані з діяльністю “Агріхаб-Южний”, вважають правоохоронці. Остання компанія купувала рідкий аміак за номінальною ціною і продавала його підприємствам за ціною, яка диктувалася власниками даного підприємства та службовцями “Укрхімтрансаміаку”.
Рішенням Київського апеляційного суду ТОВ “Агріхаб-Южний” у клопотанні зняти арешти з банківських рахунків було відмовлено.
Зауважмо, що згадане ТОВ “Агріхаб-Южний” нещодавно чомусь змінило свою назву і “перетворилося” на ТОВ “ФАВОРИТ А”. У компанії також частково змінилися і засновники. З числа бенефіціарів вийшла Лефарова Марія Олександрівна. Натомість чинними контролерами компанії залишилися Бобков Володимир Дмитрович, Будевський Роман Євгенійович та громадянин Молдови Руеген Сігвард.