Зокрема, суд визнав незаконними дії ліквідатора банку “Михайлівський” Олександра Волкова, який хотів позбавити вкладника 75 тисяч гривень.
У суді представники Фонду гарантування вкладів фізосіб так і не змогли обґрунтувати, чому не видавали кошти вкладнику, а його банківський договір визнали недійсним.
“Відповідно до положень частини 3 статті 228 ЦК України питання недійсності правочину у разі недодержання вимоги щодо його відповідності інтересам держави і суспільства, його моральним засадам вирішується виключно судом.
Враховуючи викладене, суди дійшли висновку, що відповідач (О.Волков — ред.) протиправно не подав до Фонду інформацію про позивача як вкладника, який має право на відшкодування коштів у розмірі 74023,18 грн”, — йдеться в ухвалі суду.
Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів намагався відібрати кредитний портфель банку “Михайлівський” у фінансової компанії, яка придбала його напередодні ліквідації банку. Фонд так само визнав договори передачі кредитного портфелю нікчемними і на цій підставі вимагав від позичальників сплачувати кредитну заборгованість за реквізитами банку.
Проте у травні Вищий адміністративний суд України визнав такі дії Фонду незаконними та присудив кредитний портфель фінансовій компанії. Такої самої позиції дотрималися господарський та цивільні суди.
Також нагадаємо, суд визнав незаконною ліквідацію банка “Михайлівський”.
Як раніше повідомляв УНН, ліквідатор банку “Михайлівський” О.Волков задекларував 1 млн доларів готівки.