“Уряд вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств”, — йдеться у повідомленні.
Зміни суттєво скорочують перелік документів та вимог до потенційних отримувачів фінансової підтримки, а також розширюють преференції для фермерів та кооперативів.
“Завдяки змінам доступ до фінансових ресурсів для фермерських господарств і кооперативів значно спрощено, що сприятиме зростанню їх кількості і розвитку сільськогосподарської діяльності”, — переконані у міністерстві.
Нововведення передбачають:
- надавати часткову компенсацію членам ФГ відповідно до сплаченого єдиного соціального внеску;
- надавати фінансову підтримку новостворених ФГ у період їх становлення з розрахунку на 1 га;
- розширити перелік банків, через які можна подавати документи на отримання фінансової підтримки;
- розширити напрями діяльності кооперативів, зокрема, до молочарських та ягідних додати овочеві кооперативи та із заготівлі і переробки дикорослих ягід, грибів і рослин.
Як додали у Мінагрополітики, завдяки системній підтримці у галузі фіксуються позитивні зрушення: на 37% збільшено обсяги придбання техніки, створено тисячі нових робочих місць (зокрема, у садівництві — 1 тис. постійних та 5 тис. сезонних робочих місць, а в тваринництві — 200 нових робочих місць), стабілізовано кількість поголів’я ВРХ у підприємствах, відбувається детінізація, введено в експлуатацію 25 нових тваринницьких комплексів, з’явились тисячі гектарів нових насаджень садів та виноградників.
Нагадаємо, Міністерство аграрної політики України збільшило прогноз урожаю зернових у 2018 році з понад 60 млн тонн зерна до 63,1 млн тонн.