Як пояснило видання, М.Флінн запевнив ФБР 24 січня, що не обговорював з послом РФ санкції відносно Москви, що нібито не відповідає дійсності. Дача неправдивих показань, в свою чергу, є особливо тяжким злочином і порушенням діючих положень законодавства США.
Разом з тим, як зазначає The Washington Post, рішення про висунення звинувачень щодо М.Флінна повинен прийняти Мін’юст.
При цьому підкреслюється, що в даному конкретному випадку довести провину буде відносно непросто, оскільки колишній помічник з нацбезпеки “може спробувати провести детальний аналіз визначення поняття санкцій”.
М.Флінн пішов у відставку пізно ввечері 13 лютого після того, як він визнав, що ввів в оману високопосадовців із команди президента Д.Трампа щодо змісту своїх контактів із послом Росії в США.
Він спершу сказав віце-президенту Майку Пенсу, що в грудні 2016 року під час неодноразових розмов із послом Росії Сергієм Кисляком не обговорював санкції у той час, коли колишній президент США Барак Обама готував нові санкції проти Росії через імовірне втручання Москви в президентські вибори. Ці заяви М.Флінна дозволили М.Пенсу в телевізійному інтерв’ю виступити на захист радника з національної безпеки.
Але за деякий час М.Флінн у відповідь на опубліковані доповіді американських спецслужб визнав, що, можливо, обговорював санкції з С.Кисляком. Таке обговорення могло бути порушенням законів США, які забороняють вести зовнішньополітичні переговори приватним особам (а в грудні 2016 року М.Флінн ще не обіймав жодних офіційних посад).