У лютому 2009 року Корнійчук надіслав лист “Нафтогазу Україна”, державній газовій компанії, заявивши, що вона може продовжити договір з юридичною фірмою без процедури торгів. Органи прокуратури пізніше з’ясували, що він перевищив повноваження і що продовження дії договору призвело до значних втрат у державному бюджеті.
Корнійчука звинуватили у перевищенні повноважень, що призвело до серйозних наслідків. Його арештували 22 грудня 2010 року, він перебував у тимчасовому ув’язненні з 24 до 30 грудня. Після того йому обрали запобіжний засіб у виді попереднього ув’язнення на тій підставі, що він міг втекти з країни або чинити тиск на свідків. Усі апеляції Корнійчука на арешт та затримання відхилялися до 15 лютого 2011 року, коли слідчий звільнив його під підписку про невиїзд. У грудні 2011 року Є.Корнійчука амністували.
Є. Корнійчук висунув низку скарг, зокрема, посилаючись на частини 1 і 3 статті 5 Європейської конвенції з прав людини — право на свободу та безпеку/право на судовий розгляд упродовж розумного строку або звільнення до розгляду. ЄСПЛ підтримав скаргу українця і постановив виплатити йому 6 500 євро нематеріальних збитків.
Нагадаємо, Україна посіла четверте місце за кількістю справ, які перебувають на розгляді Страсбурзького суду.