Під час зустрічі обговорили розвиток перспективних напрямків двостороннього співробітництва України та ЄС в напрямку імплементації стратегічно важливих ініціатив та проектів.
Ольга Буславець відзначила високий рівень співпраці в енергетичному секторі між Україною та ЄС. “Угода про асоціацію стала рушійною силою реформ в Україні, частина з яких вже довели свою високу ефективність. За підтримки ЄС в Україні вже успішно реалізовано та продовжують свою роботу численні проекти, що сприяли підвищенню енергетичної безпеки, енергоефективності та скороченню споживання традиційних енергоресурсів”, — наголосила в.о. міністра.
Також вона відзначила позитивну динаміку виходу України із кризи в енергетичному секторі та активну роботу із планування розвитку енергетичного сектору у співпраці з міжнародними партнерами з урахуванням кращих світових тенденцій. “Наша стратегічна мета — інтеграція енергетичних ринків України до ринків ЄС, синхронізація енергосистем та впровадження законодавчих та регуляторних умов відповідно до законодавства ЄС”.
Також в.о. міністра нагадала про підсумки саміту Україна-ЄС, важливим практичним результатом якого стало підписання трьох угод з Європейською Комісією, в тому числі “Кліматичний пакет для стабільної економіки: (САSЕ) в Україні”.
Серед важливих напрямків співпраці з ЄС Ольга Буславець визначила реформування вугільної галузі, реалізацію європейської Зеленої Угоди, енергоефективність та водневу енергетику.
“Міністерством розробляється проект Інтегрованого плану з боротьби зі зміною клімату та розвитку енергетики до 2030 року, що відповідатиме вимогам до інтегрованих планів з енергетики та клімату для країн ЄС, які передбачені Регламентом ЄС щодо управління в рамках Енергетичного Союзу. Документ включатиме заходи стосовно декарбонізації, підвищення енергетичної ефективності, розбудови енергетичних ринків, підвищення енергетичної безпеки, а також запровадженню інновацій в енергетиці України. На основі зазначеного Інтегрованого плану відбуватиметься оновлення Енергетичної стратегії України до 2035 року”, — вказали у відомстві.
“Під час розробки Інтегрованого плану та оновлення Енергетичної стратегії ми хочемо врахувати кращий світовий досвід, тому експертна підтримка міжнародних партнерів за цими напрямами є надзвичайно актуальною”, — підкреслила Ольга Буславець. Сторони домовились про подальше співробітництво щодо підтримки розпочатих реформ та докласти спільних зусиль для досягнення взаємовигідних результатів у вигляді нових енергетичних проєктів.