Лише за рік ВООЗ зафіксувала в європейському регіоні 62 тисячі смертей через спеку, тому необхідні узгоджені дії країн щодо боротьби зі зміною клімату. Про це йдеться в заяві директора Європейського регіонального бюро ВООЗ доктора Ганса Генрі П. Клюге на COP28 у Дубаї, пише УНН.
Деталі
У заяві йдеться, що кліматичні зміни є також і кризою у сфері охорони здоров'я. Зазначається, що лише в європейському регіоні кількість екстремальних погодних явищ збільшилася в 5 разів за останні десятиліття. Вказується також, що 62 тисячі смертей минулого року були пов'язані з хвилями спеки в 35 країнах європейського регіону.
У зв'язку з цим ВООЗ закликає уряди розробити план дій і взяти на себе певні політичні зобов'язання. Як приклад наводиться Будапештська декларація, що містить програму дій щодо вирішення проблем охорони здоров'я, пов'язаних зі зміною клімату, забрудненням довкілля та втратою біорізноманіття, а також закликає до посилення профілактики, реагування та стійкості.
Другим кроком називається встановлення партнерських відносин для стимулювання змін і дій у країнах. Подібний механізм ВООЗ використовує в роботі нової трансатлантичної ініціативи з діалогу на високому рівні щодо політики в галузі клімату та охорони здоров'я в партнерстві між європейськими та американськими регіонами.
Також він закликає країни продовжувати боротьбу з кліматичною загрозою.
Необхідно скоротити викиди у всіх сферах: охорони здоров'я, енергетики, водопостачання, продовольства, міського розвитку, житлового будівництва і транспорту. Парникові гази та забруднення повітря часто йдуть пліч-о-пліч, тому заходи з пом'якшення наслідків можуть також принести значну додаткову користь для здоров'я за рахунок зниження забруднення повітря
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На кліматичному саміті COP28 обговорюють програми підтримки нафтодобувних країн, які втратять доходи під час енергетичного переходу