eksperti-zabrati-u-kitaytsiv-motor-sich-zaradi-turkiv-verkh-tsinizmu-za-yakiy-ukrayina-poplatitsya

Експерти: забрати у китайців "Мотор Січ" заради турків - верх цинізму, за який Україна поплатиться

 • 9902 переглядiв

Інформацію про те, що близько половини акцій "Мотор Січі" Зеленський запропонував Ердогану для того, щоб там збирали безпілотники Bayraktar.

"Ви думаєте, Зеленський просто так Анкару візітіровал? 50% акцій "Мотор Січ" туркам вже запропоновано. Питання тільки в тому, 50% "плюс" 1 акція або 50% "мінус" одна акція? " - пише Mind.ua .

Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стратегій, вважає, що така поведінка української влади виглядає лицемірним.

"Одна справа, коли влада холоднокровно прораховує ситуацію, віддає собі звіт в наслідках, але все-таки націоналізує підприємства, оскільки це відповідає стратегічним національним інтересам. І зовсім інша справа, коли держава забирає власність у китайців тільки для того, щоб віддати туркам. Україна, тим самим, плює в обличчя Китаю: мовляв, ми з вами, китайцями, не хочемо мати справу. Ідіть і не повертайтеся! ". Експерт нагадує також про різне геополітичному вазі КНР і Туреччини: "Китай - це вже зараз наддержава, яка в пандемійном хаосі стає тільки сильніше. А Туреччина вже 50 років тупцює на порозі ЄС, і Вашингтон не особливо благоволить до Ердогану. Тобто Україні потрібно дуже добре думати, як і з ким дружити. Китай точно завтра буде сильніше ніж сьогодні. І точно не забуде кейс "Мотор Січі". Публічне приниження і образу не можна спокутувати грошима, Україні доведеться за це заплатити ".

Крім того, економісти дивуються з того, наскільки вільно українські чиновники звертаються з питаннями власності і національної безпеки.

"Я рідко використовую емоційні вирази, але в даному випадку, без них ніяк: більш ідіотського рішення і придумати складно. Спробуйте приїхати до Туреччини і купити там 50% акцій турецького державного підприємства, яке виробляє стратегічну продукцію подвійного призначення. І якщо хтось думає, що ми впливатиме на поставки Байрактара, то він глибоко помиляється: якщо турки куплять Мотор-Січ, вони самі вирішать куди і скільки поставляти. У такому варіанті, якщо вітер в Анкарі подує в сторону Москви (наприклад, у зв'язку з потрібним їй рішенням сирійської проблеми), то ніяких Байрактара нам не бачити. А націоналізувати повторно Мотор-Січ, забираючи завод у турків - ну, спробуйте ", - вважає відомий економічний експерт Олексій Кущ.

І також звертає увагу на міжнародний аспект: "На відносинах з Китаєм можна ставити хрест і готувати 3 млрд дол. На сплату компенсації китайським інвесторам за рішенням міжнародного арбітражу. Нуль аргументів для виправдання, в тому числі і в міжнародному суді. Тепер Китай буде мстити і "бажаючи помститися його страшна", адже він любить помста холодної. Роблять так розумні люди з найбільшим торговим партнером, найближчим часом - економікою № 1 в світі і постійним членом Ради безпеки ООН? "

В даний час китайські інвестори ПАТ "Мотор Січ" ведуть міжнародний арбітраж, щоб стягнути з України 3,6 млрд дол. В якості компенсації збитку, понесеного в результаті експропріації їхніх інвестицій українською владою. А саме підприємство націоналізовано указом Зеленського від 23 березня 2021 року за рекомендацією РНБО.

Раніше про спробу України продати туркам "Мотор Січ", контрольний пакет акцій якої ще в 2016 році у В'ячеслава Богуслаєва купили китайські інвестори, повідомляло міжнародне видання Times Of Middle East.

"В кінці серпня Олег Уруський, заступник прем'єр-міністра України, який відповідає за стратегічні галузі, наніс візит Анкарі, що ознаменувало ще один поворотний момент (у відносинах між Україною і Туреччиною - ред.). Партнерство між двома країнами переросло в альянс в області найважливіших прикладних наук в області захисту, включаючи продаж пари чвертей акцій українського виробника двигунів "Мотор Січ" турецьким компаніям ", - говорилося в публікації.

Однак згодом в міністерстві відхрестилися від таких намірів і заявили про невтручання в діяльність приватних підприємств.

"Відповідно до вимог Господарського кодексу України втручання органів державної влади і органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини підприємств заборонено, тому Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України не має права втручатися в господарську діяльність приватного суб'єкта господарювання - акціонерного товариства" Мотор Січ ", - сказано в недавньому відповіді заступника Уруського українським ЗМІ.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    Україна цього сезону скоротила експорт зернових на майже 23,7%

     • 25220 переглядiв

    У Києві рятували жінку, яка засунула пальці в блендер

     • 18475 переглядiв