Він нагадав, що відповідно до перехідних положень Податкового кодексу, в 2017 році на коньячний спирт діяла пільгова ставка. Його ціна становила 105,8 грн за літр 100% спирту. Зростання акцизів негативно відобразиться як на виробництві, так і на споживанні продукту, переконаний В.Кучеренко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Горілці Medoff надає перевагу кожен п’ятий українець
“Зростання акцизу дорівнює підвищенню діючої вартості на 4,16 грн за одну пляшку коньяку місткістю 0,5 л міцністю 40%. Це безумовно матиме вплив на обсяги споживання переважної кількості споживачів і, відповідно, на обсяги виробництва, які зменшаться”, — сказав він.
Таким чином, акцизи на коньяк було доведено до рівня акцизів на лікеро-горілчані вироби, що на думку “Укрвинпрому”, є не зовсім коректно.
“Цикл виробництва цих напоїв значно відрізняється за своїм характером та тривалістю. Виробництво коньяку займає не один рік, починаючи із висадки винограду, та потребує значних інвестицій. Тому до лікеро-горілчаних виробів та коньяків в жодному разі не можна застосовувати однакову акцизну ставку”, — пояснив В.Кучеренко.
Як повідомляв УНН, цього року горілка та вино не подорожчають. ВРУ відмовилася підвищувати акцизи на ці алкогольні напої.
Загалом, на переконання експертів, саме завищені акцизи заганяють алкогольний ринок України у тінь.