Другим за рівнем вартості “квадрату” у новобудові став Шевченківський район, там ціна становила 33 900 грн, третім — Голосіївський, де вартість сягнула 25 000 грн.
Далі йде Подільський район, там середня вартість становила 22 200 грн, Солом’янський — 22 000 грн, Дніпровський — 21 800 грн, Оболонський — 21 100 грн, Святошинський — 22 000 грн, Деснянський — 19 100 грн та Дарницький — 18 500.
Загалом же середня вартість на житло у новобудовах столиці у жовтні становила 24 тисячі гривень.
Як повідомляв УНН, експерти прогнозують, що вартість нерухомості на первинному ринку продовжуватиме поступово зростати, зокрема, через зростання собівартості будівельних робіт та зростання вартості будівельних матеріалів.
Голова правління — президент ХК “Київміськбуд” Ігор Кушнір, наголосив, що вартість житла має стати одним з головних критеріїв вибору об’єкту для інвестування, адже вартість нижча ринкової — привід насторожитися.
“Якщо потенційний інвестор займається моніторингом цін на ринку — це вже великий плюс. Адже зазвичай просто бачать низьку ціну і біжать купувати, не розмірковуючи, хто там і що. Має насторожити ціна, нижче ринкової. Є головний орієнтир — вартість будівництва квадратного метра, яку вираховує Мінрегіон (зараз Міністерство розвитку громад і територій). На початку року це був показник 13,8 тис. грн, до якого варто додати витрати на проектування, землю, маркетинг тощо. До того ж, працювати без прибутку ніхто не буде. Тож якщо квадратний метр економ-класу коштує, в середньому, близько 18 тис. грн, то продаж такого за 14 може бути сумнівним. Це або компанія, яка хоче зібрати гроші та зникнути, або занадто дешеві (а значить неякісні) матеріали, будівельники тощо”, — пояснив Кушнір.
Президент ХК “Київміськбуд” також додав, що собівартість будівництва постійно росте і тільки за останній рік вона виросла на 30%. Постійно дорожчають будівельно-монтажні роботи, а якщо ще й долар зросте до 30 грн, то це потягне за собою здорожчання і собівартості, і вартості робіт, а отже ціна за квадратний метр також зросте.