“У ситуації з арештом активів „Газпрому“ в Нідерландах все буде залежати від того, чи заарештовані акції підприємства. Якщо вони заарештовані, то можливі деякі юридичні складнощі при будівництві „Північного потоку-2“. Аналогічно і з „Турецьким потоком“. Якщо ж суд заарештував майно, то, безумовно, ніяких складнощів для будівництва газопроводів це не створить”, — зазначив Рябцев.
В цілому ж, експерт сумнівається, що ця діяльність (арешт активів компанії, — ред.) здатна хоч якось ускладнити роботи по добудові “Північного потоку-2”.
“Оскільки вона почалася занадто пізно, коли вже всі контракти підписані, терміни визначені і фінансування забезпечене. Майно, яке заарештовано, не має скільки-небудь серйозного впливу на проведення робіт. Крім того, ніщо не заважає відповідним юридичним службам подати апеляцію, яка буде розглядатися, як і будь-які подібні справи досить довго”, — резюмував фахівець.
Нагадаємо, в “Нафтогазі” повідомили, що суд заарештував нідерландські активи “Газпрому” для виплати “Нафтогаз України” 2,6 млрд дол. за рішенням Стокгольмського арбітражу.
У свою чергу російський газовий монополіст заявив, що знайомий з цією інформацією, проте офіційних повідомлень щодо арешту активів не отримував і коментувати ситуацію зможе лише після вивчення офіційних документів.
Раніше УНН писав, що міг заарештувати суд в Нідерландах.
Як повідомлялося, нещодавно Швеція дала дозвіл на “Північний потік-2”.