“У школах контролем за якістю та безпечністю продуктів харчування займаються Наглядові ради. У деяких школах батьки дітей приходять щоденно до їдалень, спостерігають за процесом приготування харчів, смакують їх. І не потрібно „вигадувати велосипед“ на кшталт передачі повноважень щодо шкільних обідів у руки районних комунальних підприємств”, — каже він.
Пропозиція влади Києва позбавити приватні фірми права поставляти шкільні обіди порушує принципи вільної конкуренції, продовжив експерт.
“Сьогодні на ринку присутня велика кількість компаній, які змагаються за перемогу у тендері на поставку шкільних обідів. Між ними є конкуренція. Коли ж цим правом наділять лише районні комунальні підприємства — конкуренція зникне.
І якби ми розуміли, що від того діти стануть харчуватися краще — це одне. Насправді ж, припускаю, що депутати просто хочуть передати право займатися поставками обідів в усі 100% шкіл комусь одному. А це вже — монополія, треба звертатися до АМКУ”, — каже Дорошенко.
Комунальні підприємства в якості постачальників шкільних обідів — це не погано, каже експерт.
“Але якщо у школі контролюють якість і безпечність харчування — позбавляти приватні фірми права участі у тендерах не варто. Конкуренція завжди дає кращий результат”, — сказав він.
Нагадаємо, у Києві хочуть реформувати систему організації харчування в школах. Для цього депутати Київської міської ради розробили проект рішення, яким пропонується позбавити приватні фірми права поставляти шкільні обіди.
Депутати запропонували створити у кожному районі столиці комунальні підприємства — їдальні, які й уповноважити на харчування дітей.
У такій ініціативі вбачають спробу монополізації шкільного харчування в столиці.
А за словами нардепа Сергія Тригубенка, новоутворені КП можуть бути всього лише “прокладками” між постачальниками продуктів та навчальними закладами. І це не гарантуватиме безпечності та більш високої якості шкільних обідів.