Деталі
Лист до лідерів країн НАТО підписали:
- Ріхо Террас — генерал естонської армії, колишній начальник оборони Естонії;
- Мечислав Гоцул — генерал польської армії, ексглава оборони Польщі;
- Раймондс Граубе — генерал латвійської армії, колишній начальник оборони Латвії;
- Вітаутас Йонас Жукас — генерал литовської армії, колишній начальник оборони Литви;
- Бен Ходжес — генерал армії США, колишній командувач американськими силами в Європі;
- Майкл Репах — генерал армії США, колишній голова командування спеціальних операцій США в Європі.
Цитата
“Майбутній саміт НАТО у Вільнюсі надає унікальну можливість для країн-членів НАТО забезпечити майбутнє Альянсу і всієї Європи. Ми закликаємо країни-члени НАТО визначити конкретну дорожню карту, що веде до членства України в НАТО в найближчому майбутньому. Україна бореться за Європу, за всіх членів Європейського Союзу та НАТО”, - йдеться у листі ексгенералів.
У листі зазначається, що агресія росії проти українського народу є прямою загрозою для міжнародного порядку, заснованому на правилах, і безпеці демократичних країн.
За словами відставних генералів, Україна показала здатність і готовність взяти на себе зобов'язання, щоб захищати свою незалежність та безпеку країн Європи. Крім того, Україна захистила свої інституції, продемонструвала свою відданість демократичним принципам і цінностям та показала, що є надійним партнером і союзником.
"На саміті в Бухаресті 2008 року союзники домовилися, що Україна в майбутньому стане членом НАТО. Настав час, щоб країни НАТО виконали цю обіцянку", —зазначається у листі.
У звернені сказано, що “НАТО має вітати Україну з розпростертими обіймами і допомагати їй виконувати свої зобов'язання і обов'язки як повноправного члена НАТО. Це єдиний можливий спосіб гарантувати мир в Європі перед обличчям російської агресії”.
Доповнення
Як заявив президент України Володимир Зеленський, Вільнюський саміт НАТО, який відбудеться 11-12 липня — це важлива подія для України, на якому наша держава має отримати чіткі безпекові гарантії, доки вона перебуває у складі Альянсу.
Координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що під час саміту НАТО у Вільнюсі обговорюватимуть питання довгострокових зобов’язань України у сфері безпеки. Однак, для вступу в НАТО Україна має відповідати певним вимогам.