Ця подія привернула велику увагу громадськості. Перед початком слухань біля суду зібралося понад 1,1 тисячі осіб, які розраховували потрапити на 14 вільних для публіки місць в залі.
Тривалий арешт Гона пов’язаний з ризиком його втечі, заявив суддя Токійського окружного суду Юити Тада в ході слухань.
“Існує небезпека знищення доказів провини. Крім того, за кордоном (у екс-глави концерну) є нерухомість, і тому існує ризик його втечі”, — наводить його слова агентство Kyodo.
У свою чергу екс-глава Renault — Nissan заявив, що висунуті проти нього Токійської прокуратурою звинувачення у фінансових махінаціях неправдиві, і його арешт несправедливий.
“Я 20 років свого життя присвятив Nissan. Звинувачення проти мене помилкові, а мій арешт є несправедливим. Я не заподіяв Nissan ніякого збитку”, — наводить його заяву Kyodo.
Гон додав, що у нього є “серцева прихильність і вдячність щодо Nissan”. За його словами, він “робив усе можливе, щоб вести справи по-чесному і законно”.
Раніше термін перебування екс-глави альянсу під вартою було продовжено до 11 січня включно. Разом з часом 25 грудня колишній член ради директорів Nissan, один з найближчих соратників Гона Грег Келлі був відпущений під заставу в розмірі 70 млн ієн (близько 636 тисяч доларів).
Нагадаємо, Карлос Гон і Грег Келлі знаходяться в Токійській в’язниці з 19 листопада, коли вони були заарештовані за підозрою в порушенні японського фінансового законодавства. Конкретно йшлося про те, що Гон міг за сприяння Келлі приховати справжні розміри своєї винагороди в якості голови ради директорів Nissan в період з 2010 по 2015 рік. За даними слідства, задекларована була тільки половина з виділеної йому суми в розмірі близько 10 млрд єн (майже 89 млн доларів). У цій справі заарештованим вже пред’явлено звинувачення.
Потім 10 грудня вони, вже перебуваючи в ув’язненні, були повторно заарештовані за новим підозрою — в тому, що приховали також винагороду в розмірі 4,2 млрд єн (37 млн доларів), виділене Гону в період з 2015 по 2017 рік.
Карлос Гон і Грег Келлі свою провину не визнають. У західній пресі зараз помітна критика дій Токійської прокуратури, яка вже понад місяць тримає заарештованих в ув’язненні і відповідно до японської практикою не допускає до допитів їхніх адвокатів.