Минулого року, за офіційними даними, ВВП України зменшився на третину. Але не дивлячись на це, стабільний курс гривні спостерігається вже майже рік.
Цитата
«Поки що Національний банк України, як і уряд, правильно використовують дуже масштабну зовнішню фінансову допомогу, яку Україна отримує від наших партнерів. Отримуємо ми допомогу за принципом «скільки треба - стільки Україна буде отримувати». Це стосується не лише зброї, а перш за все якраз фінансів і фінансової допомоги», - каже Андрій Новак.
Україна отримує допомогу у двох напрямках, розповідає економіст. Перше - це покриття дефіциту бюджету і поповнення золотовалютних резервів НБУ. Саме завдяки цій зовнішній допомозі у нас зараз рекордні за всі роки незалежності золотовалютні резерви НБУ, які сягають майже 40 млрд доларів, такої суми в резерві України ніколи не було.
«Тому зараз у Національного банку України є всі можливості для того, щоб далі забезпечувати і підтримувати стабільний курс гривні. Бо девальвація грошової одиниці - це початок ланцюгової реакції, підвищення інфляції, підвищення цін на товари і послуги», - зазначає Новак.
Зараз важливо тримати стабільний курс гривні, і Нацбанк дотримується такої політики. Якщо вона не зміниться, то ніяких ризиків і особливих змін курсу гривні не буде, як до кінця літа, так і до кінця цього року загалом. «Коливання невеличкі завжди є і будуть. Тому що це валютний ринок. Кожного торгового дня відбуваються якісь коливання. Але вони незначні», - додає економіст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Очікування бізнесу щодо курсу гривні покращилися: назвали цифру