ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Макулатура замість деревини: в Обухівському паперовому комбінаті поділилися досвідом екологічного виробництва картону та паперу
Цитата
“Паперові відходи перегнивають десь на 70%, в залежності чим вони покриті і з чого зроблені, але вони біорозкладні. Однак для того, аби вони розклалися, все одно потрібно 2-3 роки. Тобто подальше використання паперової сировини – це маленька екологічна перемога для України. Також робота на вторсировині є економічно доцільною, бо це дешевше, ніж закупляти первинну сировину целюлозну і з неї вже робити товар”, – пояснила вона.
Раніше
В одному з найбільших паперових комбінатів Європи – Київському КПК поділилися нюансами роботи щодо використання вторсировини у подальшому виробництві.
Там зауважили, що під час переробки відходів (макулатури) з'являється вторинний відход – скоп, який можна використати у виробництві будівельних, теплоізоляційних, оздоблювальних матеріалів, матеріалів для ландшафтних робіт, гідролізного спирту й біогазу.
Скоп належить до малонебезпечних відходів, однак через значну вологість маси потребує доволі великих площ зберігання. Саме тому, наголосили у Київському КПК, однією з основних цілей їх підприємства у сфері поводження з відходами є саме мінімізація обсягів утворення скопу.
Довідка
Київський картонно-паперовий комбінат працює в Обухові і є містоутворюючим підприємством, на якому наразі працює 2500 українців. ККПК здійснює експорт своєї продукції у 35 країн світу та має 148 мільйонів доларів обсягу товарної продукції.
Наразі Київський картонно-паперовий комбінат виробляє гофротару, литу тару, картон та паперові вироби, зокрема – відомий на всю Україну туалетний папір “Обухів 65”.