dvi-tretini-ukrayinskikh-bizhentsiv-u-chekhiyi-zhivut-za-mezheyu-bidnosti-doslidzhennya

Дві третини українських біженців у Чехії живуть за межею бідності - дослідження

 • 962208 переглядiв

Деталі

Згідно з опитуванням чеського агентства PAQ, 68% біженців живуть за межею бідності. 67% українців, які можуть працювати, знайшли роботу в Чехії, хоча більше половини з них працюють на менш кваліфікованих роботах, а понад 40% навіть працюють набагато нижче своєї кваліфікації, що не дозволяє їм повністю реалізувати свій трудовий потенціал.

«Некваліфікована робота створює ряд труднощів. Дві третини біженців заробляють лише до 150 крон нетто на годину. Чверть змушена працювати на кількох роботах, щоб прогодувати себе», - йдеться в опитуванні.

Також зазначається, що третина респондентів працюють без соціального забезпечення, медичного страхування та відпусток.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За розміщення українських біженців Чехія виплатила власникам житла більше 112 мільйонів євро

71% українських біженців називають незнання чеської мови найбільшою перешкодою для отримання роботи. Іншою проблемою є неможливість доглядати за дітьми (29%) або проблеми з визнанням їхнього українського диплому (28%).

Близько половини біженців (49%) живуть в орендованому житлі. Це пов'язано зі змінами в законодавстві, згідно з якими тільки вразливі особи, тобто діти, люди похилого віку або особи, які доглядають за дітьми до 6 років, мають право на безкоштовне житло після перших 150 днів тимчасового захисту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скасування окремих виплат, зменшення компенсацій за надання житла – що ще зміниться для українських біженців у Чехії з 1 липня

Зміна підтримки, безсумнівно, вплине на становище біженців. За словами чеських соціологів з PAQ Research, нинішня система може спонукати деяких біженців приховувати свої доходи. У червні 60 % біженців отримали допомогу.

"При розрахунку гуманітарної допомоги враховується 100% доходу домогосподарства. Якщо легальний дохід збільшується на 1 чеську крону, допомога зменшується на 1 чеську крону, а загальний дохід не збільшується. Це не заохочує людей збільшувати свої легальні доходи, а держава втрачає менше податків і зборів", - пояснив зазначили у відомстві.

Цю проблему можна вирішити, якщо враховувати лише частину трудового доходу.

"Це могло б бути 70 % трудового доходу, як у випадку з чеськими домогосподарствами, які звертаються за матеріальною допомогою", - зазначають соціологи.

Додамо

В опитуванні, в якому PAQ Research співпрацювала з Інститутом соціології Чеської академії наук, взяли участь 1 425 домогосподарств з 3 789 особами, в тому числі 1 203 дітьми. Опитування проводилося в червні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чехія готується продовжити тимчасовий захист для українських біженців ще на рік

Українські Національні Новини

Наші за кордоном

    Популярні

    Новини по темі

    Дубінському завтра планують обирати запобіжний захід

     • 219034 переглядiв

    Суд закрив справу нардепа Камельчука

     • 205048 переглядiв