Цитата
"Ми запропонували пану Генеральному секретарю підвищити готовність сил НАТО в цій частині Європи уздовж східного флангу, розглянути можливість збільшення там військової присутності, розглянути можливість посилення місії з охорони повітряного простору, дії всіляких місій спостереження і патрулювання тієї частини кордону НАТО, тієї частини східного флангу НАТО, щоб переконатися, що всім можливим агресорам дано зрозуміти, що Північноатлантичний альянс готовий", — сказав Дуда.
"Ми не тільки готові захищати північноатлантичних союзників, але й звертаємо увагу на безпеку наших партнерів за межами Північноатлантичного союзу, з якими ми співпрацюємо, таких як Україна. Тому що сьогодні безпека України дійсно знаходиться під загрозою", — підкреслив він.
Деталі
Так, на брифінгу президент Польщі повідомив, що повідомив Генеральному секретарю НАТО ситуацію з безпекою, з якою альянс має справу на східному фланзі "в широкому сенсі цього слова".
Він також повідомив, що надав інформацію, яку Польща отримує щодо безпеки України.
"Дійсно, ми бачимо передислокацію російських військ навколо українського кордону як в її північній частині, так і в районі Донецька і Луганська, в районі Криму. Таким чином, можна сказати, що це відбувається на всьому кордоні українсько-російського та білоруського кордону. Уздовж цих кордонів ми бачимо пересування російських військ. Тому я запевнив пана генерального секретаря, що ми дуже серйозно ставимося до ситуації і уважно стежимо за тим, що там відбувається", — додав президент.
Контекст
Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов висловлював думку, що Росія готується до нападу на нашу країну в кінці січня або початку лютого 2022 року.
Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські і бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі і Маріуполі Донецької області і менше вторгнення через сусідню Білорусь.
При цьому він зазначив, що таким атакам передує серія психологічних операцій, які вже в даний час проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися.
Україна, зі свого боку, в додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряного, протиракетного і безпілотного захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї "Патріот" і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.
Минулої п'ятниці новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив The Washington Post, що зараз точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ.