Важливо зазначити, що статті, опубліковані на medRxiv — не проходили фінальне рецензування. Відповідно, дані результати досліджень носять попередній характер.
Деталі
З дельта-варіантом коронавірусу нового типу пов’язують зростання кількості заражень в багатьох країнах світу. Він з’явився на території Індії в кінці листопада минулого року і почав широко розповсюджуватися навесні цього року. Від інших різновидів SARS-CoV-2 дельта-варіант відрізняється декількома які раніше не зустрічалися мутаціями. Імовірно, вони збільшують його заразність і надають стійкість до антитіл.
Існуючі вакцини проти SARS-CoV-2 створювалися на основі більш ранніх різновидів вірусу, тому вчені побоюються, що вони будуть гірше справлятися з дельта-варіантом та іншими штамами. Перші досліди показали, що більшість вакцин залишаються ефективними, проте в деяких випадках захист знизилася.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дослідження: вакцині Johnson & Johnson значно сильніше протистояли штами з ПАР і Бразилії, ніж “Дельта-штам”
Ще одне таке дослідження провели індійські медики з Урологічної лікарні ім. Мулджібхая Пателя. У ньому брали участь майже 500 співробітників клініки, які на початку року отримали щеплення Covishield — індійський аналог вакцини AstraZeneca.
За першу половину 2021 року дельта-варіант підхопили 86 працівників лікарні (18,7%). Близько 80% з них пережили інфекцію у відносно легкій формі. Важкі форми COVID-19 вразили 6 осіб (~7%), один з них помер.
Більше 60% заражених медиків пережили коронавірусну інфекцію без видимих симптомів. Приблизно у 40% з решти хворих проявилися лише легкі симптоми хвороби, які можна було придушити парацетамолом та іншими жарознижувальними.
Все це, на думку дослідників, говорить, що Covishield добре захищає від дельта-варіанту і значно знижує ймовірність розвитку важких форм інфекції, але при цьому не гарантує 100% захист від летального результату.