ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Постковідний" синдром і ускладнення: чому лікарі радять обов'язково зробити ІФА-тест на антитіла.
Ступінь, з яким перенесений COVID-19 запобігає повторному інфікуванню, обговорюється з самого початку пандемії. Деяка стурбованість виникла у жовтні, коли вчені з Імперського коледжу Лондона повідомили, що кількість антитіл "досить швидко" зменшується. Однак багато хто відразу помітив, що антитіла становлять лише один аспект імунітету, адже так звані Т-клітини також борються з інфекцією. Щоб дізнатися більше, вчені зі Служби суспільної охорони здоров'я Англії (PHE) з червня регулярно тестують десятки тисяч медичних працівників по всій Великій Британії у пошуках як коронавірусних інфекцій, так і антитіл. З більш ніж 6600 працівників, у яких "були виявлені ознаки попередньої інфекції", команда виявила тільки 44 "потенційні" або "ймовірні" повторні інфекції. Це показує, що імунні антитіла проти коронавірусу на 83% ефективніші у захисті від повторного зараження.
"Тепер ми знаємо, що більшість з тих, хто заразився вірусом і розвинули антитіла, захищені від повторного зараження. Але ми ще не знаємо, як довго триває захист", - зазначила провідний автор дослідження професор Сьюзан Хопкінс.
Раніше дослідження у Неваді також показало цікаві результати: як тільки інфекція переможена, "антитіла пам'яті" циркулюють у крові на низькому рівні, але якщо організм зустрічає коронавірус повторно, вони "посилюються", допомагаючи запобігти його розповсюдженню. Це було виявлено під час досліджень, де у період з 18 червня по 24 листопада перевірили понад 20700 медичних працівників. Вони кожні два-чотири тижні проходили тестування на коронавірусну інфекцію і антитіла до неї.
До слова, єдиний спосіб визначити наявність імунітету у перехворівших на COVID-19, - це зробити імуноферментний аналіз (ІФА) на антитіла, який не просто підтвердить їх наявність, а й визначить титри.