Деталі
Домовленості про способи доставки допомоги в країну закінчуються 10 липня, голосування в Радбезі ООН по обом резолюціям призначено на 9 липня. У Росії є право вето і вона може заблокувати пропозицію західних країн щодо Сирії. “Рік — не підходить”, — заявив постпред РФ при ООН Василь Небензя.
Про гуманітарну допомогу
Режим спрощеної доставки гуманітарних і медичних вантажів до Сирії діє з липня 2014 року. Спочатку допомогу в країну доставляли через чотири пункти пропуску: “Баб-ес-Салам” і “Баб-ель-Хава” на кордоні з Туреччиною, “Ель-Ярубія” на кордоні з Іраком і “Ер-Рамта” на кордоні з Йорданією. Але Росія і Сирія почали наполягати на тому, щоб число таких пунктів зменшувалася, в результаті зараз діє всього один. Спецпредставник президента РФ по Сирії Олександр Лаврентьєв запевняє, що механізм транскордонної допомоги Сирії вже не актуальний і що потрібно налагоджувати його “нормальну діяльність” через Дамаск. У цьому випадку контроль над частиною допомоги отримає глава Сирії Башар Асад, що, як побоюються на Заході, посилить його позиції по відношенню до його противникам в країні.
У Сирії потребують допомоги ззовні понад 2 млн осіб: якщо Рада Безпеки не домовиться про її продовження, це може привести до гуманітарної катастрофи в країні, вважає ООН.
Нагадаємо
У червні, після саміту президентів США та Росії, інформагентство Reuters повідомляло, що російський лідер Володимир Путін не підтримав свого колегу Джозефа Байдена в ідеї відновлення транскордонної допомоги в Сирії.