“Мінприроди спільно із ОБСЄ створило нову інформаційну систему довкілля Донбасу. Ця цифрова онлайн-платформа дасть кожному громадянину доступ до постійно оновлюючої інформації про екологічні ризики, стан повітря, води та природоохоронних територій в цьому регіоні. Також створено программу моніторингу якості води, стратегічної водної артерії Сходу, — річки Сіверський Дінець”, — йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З 1 січня в Україні введуть нові правила перевірки стану води
Співпраця Мінприроди і ОБСЄ в Україні триває з 2017 року. За цей час у проекті “Оцінка шкоди навколишньому середовищі на Сході” було напрацьовано інструменти моніторингу постраждалих внаслідок військових дій територій, а також отримано реальну картину стану довкілля в Луганській і Донецькій області.
“Сьогодні Україна на етапі впровадження інтегрованого управління водними ресурсами. Це горизонтальна реформа на виконання Угоди про Асоціацію з ЄС, яка передбачає підготовку Плану управління річковим бассейном. Басейн Дону стане першим практичним пілотом цієї реформи. Донбас має першим відчути результати євроінтеграційним реформ”, — наголосив Остап Семерак.
За його словами, цей річковий басейн є основним джерелом води для Харківської, Донецької та Луганської, включаючи території, що постраждали внаслідок військових дій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сплавляли річкою Сіверський Донець: що намагались ввезти з окупованого Донбасу
“Екологічний стан басейну Дону — це безпека мільйонів людей”, — підсумував Семерак.
Нагадаємо, Державне агентство водних ресурсів оприлюднило критерії, за якими з 1 січня 2019 року в Україні буде здійснюватися проба прісних вод. Тепер державний моніторинг масивів поверхневих вод проводитиметься за (уточненими) біологічними, гідроморфологічними, хімічними та фізико-хімічними показниками.
Державне агентство водних ресурсів України разом з Агенцією журналістики даних презентувало онлайн-карту забрудненості річок в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший зміїний заказник з'явився в Україні