У вересні 2017 року голова Демпартії Молдови, якій належить парламентська більшість, Володимир Плахотнюк заявив про ініціативу включити до конституції пункту про те, що стратегічною метою для Молдови є євроінтеграція. На початку жовтня парламент прийняв проект рішення про формування робочої групи з розробки проекту зміни основного закону. Партія соціалістів категорично засудила ініціативу. У середу члени уряду дали позитивний висновок щодо проекту, проти на засіданні висловилася тільки голова ("башкан") Гагаузії Ірина Влах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Молдові звинуватили Росію у втручанні у внутрішні справи через ЗМІ
“Розглядаю дану ініціативу Демократичної партії, так само як і вердикт з боку уряду, як провокацію, спрямовану на подальший розкол молдавського суспільства”, — написав Додон в Facebook і додав, що уряд “вчинив черговий антинародний акт”.
Він зазначив, що “ані нинішня парламентська більшість, ані уряд не мають ніяких легітимних прав приймати доленосні рішення від імені всього народу Молдавії”. Молдавський лідер додав, що, згідно з опитуваннями, уряд і парламент республіки володіють низьким рейтингом довіри громадськості.
За його словами, “будь-які поправки до конституції, що стосуються геополітичного вектора країни чи інших найважливіших питань, може приймати тільки народ на референдумі, який Демпартія неминуче програє”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна готова надати "зелений коридор" для евакуації російських військ з Придністров’я
“Тому правляча більшість уникає організувати плебісцит з даного питання. Я, як глава держави і гарант конституції країни, має намір перешкоджати реалізації цієї ініціативи всіма законними способами”, — уклав Додон.
Як раніше повідомляв УНН, спікер парламенту Молдови Андріан Канду підписав призначення на посаду нових міністрів і віце-прем'єр-міністрів і прийняв їх присягу замість президента країни Ігоря Додона.