З його слів, у ЄСПЛ перебуває загалом 4226 справи, які стосуються подій у Криму та на Донбасі. З них лише 257 подано проти РФ. 908 – одночасно проти України та РФ, а проти України – майже 3000.
"Ми маємо 55 справ проти України та Росії, що пов’язані з подіями на Донбасі у 2014-2015 роках. Переважно це скарги українських добровольців, які потрапили в полон під час Іловайської трагедії", - зазначив заступник міністра.
Також, як зазначається, "не менш важливими є справи проти України, що подали родичі осіб, які загинули під час падіння літака рейсу МН17 у липні 2014 року".
"Наразі їх чотири. Заявники проживають у Німеччині. З ними працює німецький адвокат, у якого є зв’язки з російськими компаніями. Заява була сформулювала таким чином, що провина України нібито полягає в тому, що вона дозволила цивільним літакам пролітати над своєю територією. На сьогодні рішення щодо цих справ відсутні", - додали у Мін'юсті.
Крім того повідомляється, що в ЄСПЛ перебуває п’ять міждержавних справ "Україна-Росія", пов’язаних з агресію РФ.
За словами Івана Ліщини, головне завдання - встановити факти порушення прав наших громадян та встановити відповідальність РФ за те, що відбувається в ОРДЛО і Криму. Якщо суд це визнає, то це буде, фактично, визнання окупації з боку РФ.
"Це вже буде рішення міжнародного суду. Це не буде український закон, який розповсюджується тільки на територію України. Це буде встановлений міжнародним судом факт, який не потрібно буде вже доводити", - підкреслив І.Ліщина.
Нагадаємо, Україна посіла четверте місце за кількістю позовів до ЄСПЛ.