“За січень-лютий 2018 року ціни на продукти харчування зростуть на 4%. Найпомітнішим буде зростання вартості м’яса, за винятком свинини, а також хліба, овочей, навесні подорожчає молоко, через сезонний дефіцит”, — розповів він.
Як пояснив експерт, це подорожчання зумовлено факторами, які були закладені ще в грудні 2017 року. Водночас, за словами Дорошенка, поточне зростання цін на паливо, не позначиться на цінах найближчим часом, оскільки воно становить незначну частку у доставці товарів до місць збуту. А продукція, з якої виготовлятимуть товари у першому півріччі 2018 року, вже зберігається на складах.
“Здорожчання палива позначиться вже на вартості нової продукції, оскільки зростуть витрати аграріїв на посівну та збір врожаю. За підсумками року це дасть додаткові 2% зростання цін. Ми прогнозували, що в середньому за рік ціни на продукти зростуть на 15%, але з урахування поточної ситуації з паливом, то це може буде 17%”, — пояснив спеціаліст.
При цьому, Дорошенко додав, що якщо мінімальна заробітна плата зросте до 4100 грн — це стане додатковим імпульсом до зростання цін ще на декілька відсотків.
“Уряд прогнозує інфляцію на рівні 9%, а зростання цін за підсумками вже перших двох місяців складе 4%. При цьому витрати домогосподарств на продукти харчування разом із безалкогольними напоями становлять 50%. З огляду на це, навряд чи інфляцію вдасться втримати на рівні 9% за підсумками року. Минулого року також спостерігалась досить сильна інфляція на початку року, яка на стільки сильно вплинула на ринок, що ми не змогли вийти на планові показники. В 2018 році продукти харчування знову будуть групою товарів номер один, яка буде дорожчати, тому саме вони штовхатимуть інфляцію вверх”, — резюмував Дорошенко.
Нагадаємо, експерти розцінили заяву АМКУ про можливі зловживання на ринку птиці як спробу відволікти українців від різкого здорожчання палива.