Цитата
«Маючи вичерпну базу даних щодо усіх зруйнованих об’єктів за дорученням Президента, керівника Офісу Президента, командою Офісу разом з обласними військовими адміністраціями, територіальними громадами було розроблено Fast Recovery Plan. До Fast Recovery Plan України та окремих регіонів увійшли об’єкти, відновлення яких є критично необхідним вже зараз. Усього – це понад 38 тис конкретних об’єктів з адресами. Ми оперуємо точними цифрами щодо кількості квартир та приватних будинків через руйнування яких люди залишаються без житла», - розповів Тимошенко.
Деталі
За його словами, наразі за рахунок державного бюджету України відновлення розпочато лише на 11 тис об’єктах, тобто всього 13%.
«Зрозуміло, що ми не можемо такими повільними темпами відновлювати зруйноване житло та критично необхідну комунальну й соціальну інфраструктуру, але нам критично бракує фінансових ресурсів.
Всього з 95 тис зруйнованих об’єктів відновлення завершено на 4 тисячах, або трохи більше 4%», - сказав Тимошенко.
Він зазначив, що відповідно на інших 96% зруйнованих об’єктів роботи або не розпочиналися, або до цього часу не завершені, адже немає для цього коштів, а це понад 74 тисяч житлових будинків.
Додамо
Кирило Тимошенко раніше повідомляв, що Україна не може покрити з державного бюджету відновлення всіх руйнувань через війну, тому План швидкого відновлення України «Fast Recovery Plan) передбачає відбудову знищених повністю або пошкоджених на 50 й більше відсотків об’єктів за кошти іноземних донорів.
Доповнення
Кирило Тимошенко повідомляв, що від початку повномасштабної війни внаслідок збройної агресії росії в Україні зруйновано 94 тис 596 об’єктів інфраструктури.
У вересні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що вартість потреб на відбудову та відновлення України, згідно зі звітом «Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення» (RDNA), оцінюється в понад 349 млрд доларів.
Довідка
Міжнародна конференція “Україна під час війни. Економіка. Безпека. Енергетика. Перспективи відновлення” була присвячена економічній ситуації в Україні та світі, важливості міжнародної підтримки нашої держави, заходам щодо стабілізації банківської системи у період воєнного стану. Також обговорювались питання щодо енергетичної ситуації та відновлення України після війни.
У панельних дискусіях взяли участь експерти у сферах енергетики, економіки, банківської системи з України, США, Великої Британії та Швеції.
Організатори заходу: Українська Асоціація платіжних систем (УАПС), організація Atlantic Council та український транзакційний банк IBOX BAN