ukenru
do-kintsya-roku-riven-inflyatsiyi-znizitsya-do-6-smoliy

До кінця року рівень інфляції знизиться до 6% - Смолій

 • 8812 переглядiв

КИЇВ. 5 квітня. УНН. Відповідно до інфляційних прогнозів Національного банку України, на кінець поточного року інфляція в Україні становитиме приблизно 6%. Про це заявив голова Національного банку України Яків Смолій в інтерв'ю виданню Central Banking, передає УНН.

"Інфляція у 2018 році перевищила як наші очікування, так і наш цільовий показник. Проте вперше за багато років вона залишалась в межах десяти відсотків. Ми підвищили облікову ставку до 18% і бачимо результати. Нам вдалося зламати тенденцію, коли інфляція у 2015 році перевищувала 40%, і звести її до значень, виражених однією цифрою. Це чудовий результат", - вказав він.

З його слів, жорстка монетарна політика довела свою ефективність.

"Ми бачимо позитивні тенденції. Наприкінці грудня 2018 року інфляція дорівнювала 9,8%. На кінець лютого цього року вона знизилася до 8,8%, що наближається до наших очікувань. Відповідно до наших інфляційних прогнозів, на кінець цього року інфляція буде приблизно 6%. Це все ще перевищує наш цільовий показник, але має тенденцію до зниження. Ми очікуємо, що рівень інфляції потрапить в межі цільового діапазону в першому кварталі 2020 року", – зазначив очільник НБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Світовому банку прогнозують Україні інфляцію у 2019-му на рівні 6,8%

Він додав, що інфляція перевищувала очікування Національного банку у 2017 і 2018 роках тому, що монетарна політика НБУ не має всеосяжного впливу на цей процес. Адже існують інші фактори, які виходять за межі повноважень центрального банку. До них належать тарифи на житлово-комунальні послуги, ситуація на зовнішніх ринках, напружене становище навколо можливих суперечок, наприклад з Китаєм, всі ці фактори мають вплив на торгівельне сальдо України.

Нагадаємо, раніше УНН повідомляв, що у Національному банку України запевняють, що зможуть забезпечити цінову і фінансову стабільність незалежно від результатів виборів.

Українські Національні Новини

Економіка