"У результаті недавніх жарких і посушливих погодних умов на заході США спалахнули сильні лісові пожежі, які розпочались із Каліфорнії та Колорадо у другій половині серпня, а на початку вересня - вони серйозно розгорілися у Орегоні та Вашингтоні. Служба моніторингу атмосфери імені Коперника (CAMS) відстежує масштаби і інтенсивність пожеж і перенесення диму, що утворився, який, за прогнозами, досягне Європи у ці вихідні", - сказано у повідомленні.
Порівнюючи пожежну активність у США із попередніми роками, CAMS виявила, що у цьому році активність була у десятки або сотні разів вищою, ніж у середньому за 2003-2019 роки у США в цілому, а також у декількох постраждалих штатах. Пожежі також виділяють багато диму і забруднюючих речовин в атмосферу. У Каліфорнії і Орегоні вони вже викинули набагато більше вуглецю у 2020 році, ніж у будь-який інший рік з моменту початку реєстрації CAMS у 2003 році, і оцінки викидів вуглецю CAMS засновані на супутникових спостереженнях, узгоджуються з оцінками, заснованими на площі вигорілих пожеж.
Відзначається, що найсильніше задимлення фіксувалося поблизу узбережжя США над Тихим океаном протягом декількох днів, але в останні дні дим знову здіймається над Північною Америкою, над США і Канадою.
Вказується, що за прогнозами CAMS, зробленими шляхом об'єднання супутникових даних з моделями атмосфери, дим почне перетинати Атлантику і досягне Північної Європи на цьому тижні, як це вже було наприкінці минулого тижня.
Нагадаємо, на заході США кількість жертв лісовіх пожеж сягнула 28, десятки людей залишаються зниклими безвісті.