Р.Тіллерсон назвав рішення країн “несподіваним” і закликав сторони сісти за стіл переговорів і усунути розбіжності.
Держсекретар США також заявив про готовність допомогти в усуненні проблеми, якщо це буде необхідно. У Катарі розташовується велика військова база США.
Нагадаємо, 5 червня Бахрейн, Єгипет, Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати, Ємен і Лівія оголосили про розвірвання дипломатичних відносин з Катаром. Також до них приєдналися Мальдіви.
Рішення арабських країн було прийнято після оприлюднення наприкінці травня промови еміра Катару про підтримку нормальних відносин з Іраном, що викликало критику на саміті країн Перської затоки. Пізніше у Катарі заявили, що сайт державного інформаційного агентства зламали, і публікацію зробили хакери.
Так, Саудівська Аравія заявила, що прийняла рішення про розрив дипломатичних відносин через підтримку різних терористичних і сектантських груп, спрямованих на дестабілізацію регіону, зокрема “Аль-Каїди” та “Ісламської держави”.
Єгипет звинуватив Катар у ворожій діяльності проти Єгипту. Бахрейн звинуватив у підбурюванні та фінансуванні пов’язаних із Іраном груп для організації диверсій та паніки у Бахрейні.
У свою чергу Міністерство закордонних справ Катару заявило, що не було “жодних законних підстав” для такого рішення країн.