Цитата
Як сказав речник Державного департаменту Нед Прайс, державний секретар хотів почути про умови, з якими стикаються вони та вся громада уйгурів.
“Секретар вважав важливим зустрітися з цими людьми, щоб почути з перших вуст їхні історії, почути їхні враження від жорстокості, що триває в Сіньцзяні, та інтернування мільйона уйгурів”, — сказав Прайс.
Речник Держдепартаменту зазначив, що адміністрація Байдена, як і Дональда Трампа назвали кампанію в Сіньцзяні “геноцидом” і запровадили санкції проти Китаю за порушення прав людини.
“Америка дуже чітко і послідовно говорила про зловживання, про жорстокість, про геноцид, що триває в Сіньцзяні. І, оскільки ми вважаємо це за доцільне, я припускаю, що ми будемо використовувати додаткові інструменти, щоб притягнути до відповідальності посадовців, відповідальних за те, що там відбулося”, — заявив Прайс.
Деталі
Активісти й експерти ООН з прав людини заявляють, що принаймні 1 мільйон уйгурів та інших переважно мусульманських меншин утримуються в таборах у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю. Владу цього регіону також звинувачують у примусовій стерилізації жінок і використанні примусової праці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти ООН підозрюють Китай у вилученні органів у в’язнів
Активісти і деякі західні політики звинувачують Китай у застосуванні тортур, примусової праці і стерилізації щодо уйгурів. Китай неодноразово заперечував усі звинувачення у порушеннях і заявляв, що його табори пропонують професійне навчання і необхідні для “боротьби з екстремізмом”.