Відповідно до національного законодавства дозволи видає зовнішньополітичне відомство, про що зазвичай повідомляє управління міністерства оборони США з оборонного співробітництва і безпеки DSCA (Defense Security and Cooperation Agency). Американська адміністрація при цьому повідомляє Конгрес США про прийняте нею відповідне рішення.
Законодавцям надається 30 днів на вивчення нового військового контракту і його можливе блокування. Однак згодом в процесі переговорів ціна і кількість зброї і техніки можуть змінюватися. Президент США Дональд Трамп виступає за активізацію продажів американської зброї іноземним державам, проте обсяг схвалених Держдепартаментом угод в 2017 фінансовому році був вище — 75,9 млрд.
Всього зовнішньополітичне відомство затвердило понад 70 контрактів. Так, найбільше було схвалено запитів з країн Європи — 31 на 37,34 млрд. На другому місці країни Близького Сходу — 22,12 млрд із 23 контрактами, слідом йдуть держави Азіатсько-Тихоокеанського регіону з 8,85 млрд і 12 угодами.
Найбільший за вартістю в 2018 фінансовому році контракт був укладений з Саудівською Аравією на 15 млрд, королівство закуповувало зенітний ракетний комплекс THAAD. Після йде Польща, якій в листопаді 2017 року американська адміністрація прийняла рішення продати системи протиповітряної і протиракетної оборони (ППО/ПРО) Patriot в конфігурації 3+ на загальну суму близько 10,5 млрд. На третьому місці — Бельгія з військовим контрактом на придбання багатофункціональних винищувачів -бомбардіровщіков F-35 Lightning II вартістю 6,53 млрд, потім Швеція (Patriot на 3,2 млрд) і Японія (палубні літаки дальнього радіолокаційного виявлення E-2D Advanced Hawkeye на 3,2 млрд).
Як повідомляв УНН, Пентагон схвалив проведення експлуатаційних випробувань F-35 перед масовим виробництвом.