"Це ще одна ситуація, яку ми спостерігали. І ви всі чули, як я тут говорила про важливість свободи слова. Арешти журналістів або обшуки в офісах засобів масової інформації, якщо це робиться, повинні відбуватися відповідно до закону", - сказала вона.
За словами Нойєрт, це те, що передбачає міжнародне право з прав людини.
"Ми серйозно ставимося до цих дій. Ми сподіваємося, що уряд дуже серйозно ставитиметься до цього. Ми розуміємо, що Україна, як і багато інших країн, стурбована інтенсивною пропагандою", - додала представник держдепу.
"Коли ми розмовляємо з великою кількістю наших союзників і партнерів за кордоном, вони, безумовно, стали жертвою і розуміють вплив і дію російської пропаганди. Тому ми розуміємо побоювання України з цього приводу. Але в цілому це дуже серйозні дії, які необхідно здійснювати відповідно до закону", - підкреслила Нойєрт.
Раніше в СБУ повідомили, що керівнику інформаційного ресурсу "РИА Новости-Украина" Кирилу Вишинському було оголошено про підозру у вчиненні злочину. Він був затриманий згідно зі ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Кримінальне провадження відкрито за ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу України.
Як повідомляв УНН, 15 травня Служба безпеки України провела обшуки в офісі "РИА Новости-Украина".
У СБУ повідомили, що спецслужба викрила мережу підконтрольних РФ медіаструктури, які використовувалися країною-агресором в рамках гібридної інформаційної війни проти України.
Генпрокурор Луценко розповів деталі справи щодо "РИА Новости-Україна".