Деталі
У документі, який опублікувало видання The Washington Post йдеться, що вакциновані люди можуть поширювати варіант “Дельта” з тією ж швидкістю, що і невакциновані люди.
Зокрема, директор CDC доктор Рошель Валенскі в коментарі CNN підтвердила всю серйозність оприлюднених даних.
Цитата
“Я думаю, що люди повинні зрозуміти, що ми не піднімаємо неправдиву паніку. Це серйозно. Це один з вірусів, які найбільше передаються, про який ми знаємо. Кір, вітряна віспа, це — всі вони там”, — заявила доктор.
Доктор Валенскі рекомендує навіть повністю вакцинованим людям носити маски в приміщенні в місцях, де передача вірусу може бути стійкою або високою.
Крім того, у навчальних закладах і учні, і співробітники, і відвідувачі — повинні постійно носити маски.
У презентації CDC йдеться, що варіант “Дельта” передається так само, як вітряна віспа: кожен інфікований в середньому може заразити вісім або дев’ять людей.
Якщо вакциновані люди все одно заразяться, в їхньому організмі буде стільки ж вірусу, скільки у невакцинованих. Це означає, що вони так само схильні заражати інших, як і невакциновані люди.
При цьому, в документі зазначається, що вакциновані люди все одно знаходяться в більшій безпеці, оскільки вакцини знижують ризик важкого захворювання або смерті в 10 раз і в три рази знижують ризик зараження.
Крім цього, згадуються три звіти, згідно з якими варіант “Дельта” може викликати більш важке захворювання.
“Вакцини запобігають більш ніж 90% важких захворювань, але можуть бути менш ефективними в запобіганні інфекції або передачі, — йдеться в ньому. — Таким чином, незважаючи на вакцинацію, буде більше проривів і більше поширення серед населення ... Кількість випадків, які у нас є зараз, вище, ніж будь-яке число, яке у нас було в будь-який день минулого літа”, — сказала доктор Валенскі CNN.
Додамо
В Україні стрімке зростання захворюваності “Дельта” штамом очікують у вересні.
При цьому, в країні зафіксовано 17 випадків варіанту “Дельта”, повідомляв головний санітарний лікар. За його словами, велика частина зафіксована у Київській області. Інші випадки фіксували на Закарпатті, і у Львівській області.
Крім того, в Україні зафіксували першу смерть від коронавірусу “Дельта” штаму. Повідомлялося, що померлий пацієнт заразився на території України.
Тим часом, в Україні зафіксовано 2,251 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19, приріст за добу, 29 липня, — 962, що вище рівня попередньої доби.