У понеділок, 18 березня, у Брюсселі розпочала свою роботу Одинадцята пленарна сесія Парламентської асамблеї ЄС - Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ), до якої доєдналась і українська делегація. Про це пише УНН з посилання на пресслужбу Верховної Ради України.
Деталі
Зазначається, що постійна делегація Верховної Ради України представлена 7 народними депутатами України на чолі з головою Постійної делегації Іваном Крульком, якого цьогоріч обрали Співпрезидентом ПА ЄВРОНЕСТ.
До складу делегації увійшли Володимир Ар’єв, Олена Вінтоняк, Олег Мейдич, Ігор Молоток, Олександр Васюк, Ольга Стефанишина.
У рамках перших робочих днів відбулись зустрічі у форматі "політичних родин", засідання чотирьох постійних комітетів, бюро ПА ЄВРОНЕСТ, робочих груп з питань Угоди про асоціацію та з питань Білорусі.
На розгляд ПА ЄВРОНЕСТ українська делегація також представила проект спеціальної резолюції до десятої річниці російської агресії та другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, голосування стосовно якої заплановано на 20 березня під час пленарної сесії Асамблеї. Тож 20 березня делегація продовжує роботу в форматі пленарних засідань
ЄС схвалив виділення €5 млрд для України в рамках EPF18.03.24, 17:56
Доповнення
Окрім того, під час засідань постійних комітетів відбулась низка тематичних дебатів, зокрема, щодо: посилення цивільно-безпекового виміру Східного партнерства на тлі війни в Україні, енергетичної інфраструктури та її безпеки, включаючи виклики для інтеграції та потреби у післявоєнній відбудові у країнах Східного партнерства.
Окрім того, під час засідання члени Парламентської асамблеї ЄС обговорили економічні наслідки російської військової агресії для України та регіону Східного партнерства.
Окремими темами для дебатів також стали імплементації економічного та інвестиційного плану для Східного партнерства, соціальна підтримка та інтеграція неповнолітніх, які рятуються від війни, у Європейському Союзі, а також цифровізація та доступ до соціальних послуг та прав у контексті розвитку транскордонного соціального виміру Східного партнерства.
Нагадаємо
Речник Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Петер Стано заявив, що ЄС планує поставити Україні мільйон артилерійських снарядів до кінця 2024 року, а до кінця березня цифра становитиме близько половини.